U18, 2022-2023 (Shamrock Hockey League)

PrintAll U18 Standings
Jump To:
U18 Regular Season
B
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
171214280.8246423+410.7367-1-2W1
151032220.7335429+250.6517-2-1W1
15834200.6675029+210.6335-2-3L1
15663150.5003641-50.4684-3-3W4
17692140.4124556-110.4462-6-2L1
15582120.4003744-70.4573-5-2L1
17113350.1473765-280.3630-7-3L6
505000.000642-360.1250-5-0L5
C
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
161123250.7815923+360.7208-1-1T1
171043230.6766040+200.6008-1-1W3
151032220.7335028+220.6417-3-0W1
16934220.6885738+190.6005-3-2T1
16952200.6254437+70.5435-3-2W4
17665170.500484800.5003-4-3L1
17665170.5003457-230.3745-3-2W1
14752160.5714634+120.5753-5-2L2
15555150.5005036+140.5813-3-4W1
16691130.4064042-20.4885-4-1W2
1619680.2502646-200.3611-4-5T1
16214040.1253878-400.3281-9-0L9
15112240.1331964-450.2290-9-1T1
D
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181035250.6945430+240.6435-1-4T1
18936240.6674635+110.5684-2-4W2
181044240.6676929+400.7046-1-3W3
18312390.2502555-300.3132-7-1L2
18212480.2222065-450.2352-7-1L4

U18 Tier 1 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 06
Tier 1 Pool A

H&H - 1st vs 3rd vs 5th vs 7th - Top 2 Move On

TeamGPWLTPts
Dorchester Dragons B650111
Petrolia Oilers B63217
Strathroy Jr. Rockets B52304
St. Marys Rock B50500
DateVisitorHome
Feb 07
9:10P
Petrolia Oilers B1Strathroy Jr. Rockets B2
Feb 08
8:45P
Dorchester Dragons B3St. Marys Rock B2
Feb 09
8:30P
St. Marys Rock B1Dorchester Dragons B5
Feb 10
9:00P
Strathroy Jr. Rockets B2Petrolia Oilers B7
Feb 15
8:45P
Petrolia Oilers B6St. Marys Rock B0
Feb 16
8:30P
Strathroy Jr. Rockets B0Dorchester Dragons B5
Feb 18
7:30P
Dorchester Dragons B2Petrolia Oilers B1
Feb 19
6:30P
Dorchester Dragons B3Strathroy Jr. Rockets B1
Feb 23
8:30P
Petrolia Oilers B3Dorchester Dragons B3
Feb 25
7:30P
St. Marys Rock B0Petrolia Oilers B3
Feb 28
9:00P
St. Marys Rock B0Strathroy Jr. Rockets B1
Feb 01-Mar 06
Tier 1 Pool B

2nd vs 4th vs 6th vs 8th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars B54019
Mooretown Jr. Flags B64208
Lambeth Lancers B51313
Riverside Rangers B40400
DateVisitorHome
Feb 11
5:30P
Mt. Brydges Cougars B2Mooretown Jr. Flags B1
Feb 15
8:00P
Mooretown Jr. Flags B1Mt. Brydges Cougars B4
Feb 17
9:45P
Mooretown Jr. Flags B3Lambeth Lancers B1
Feb 18
8:45P
Lambeth Lancers B3Riverside Rangers B1
Feb 19
2:25P
Riverside Rangers B1Mooretown Jr. Flags B2
Feb 21
9:30P
Mt. Brydges Cougars B5Lambeth Lancers B2
Feb 25
7:00P
Riverside Rangers B3Mt. Brydges Cougars B4
Feb 26
2:30P
Mooretown Jr. Flags B4Riverside Rangers B2
Feb 28
7:40P
Lambeth Lancers B1Mooretown Jr. Flags B3
Mar 01
8:00P
Lambeth Lancers B3Mt. Brydges Cougars B3
Feb 26-Mar 22
Tier 1 Pool C 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

TeamGPWLTPts
Dorchester Dragons B22004
Mooretown Jr. Flags B20200
DateVisitorHome
Mar 09
8:30P
Mooretown Jr. Flags B1Dorchester Dragons B8
Mar 20
8:40P
Dorchester Dragons B3Mooretown Jr. Flags B1
   
Feb 26-Mar 22
Tier 1 Pool D 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars B32015
Petrolia Oilers B30211
DateVisitorHome
Mar 10
8:15P
Petrolia Oilers B3Mt. Brydges Cougars B3
Mar 20
8:50P
Mt. Brydges Cougars B4Petrolia Oilers B3
Mar 22
8:00P
Petrolia Oilers B0Mt. Brydges Cougars B3

U18 Tier 2 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 06
Tier 2 Pool A

1st vs 4th vs 7th vs 10th vs 13th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles C880016
South Kent Lightning C842210
Dorchester Dragons C82337
Strathroy Jr. Rockets C81435
St. Thomas Jr Stars B81702
DateVisitorHome
Feb 05
6:45P
St. Thomas Jr Stars B4Strathroy Jr. Rockets C3
Feb 05
8:00P
South Kent Lightning C2Dorchester Dragons C2
Feb 06
9:30P
Dorchester Dragons C2South Kent Lightning C4
Feb 10
8:00P
St. Thomas Jr Stars B0East Lambton Eagles C7
Feb 13
9:00P
Strathroy Jr. Rockets C3Dorchester Dragons C3
Feb 17
9:30P
Strathroy Jr. Rockets C1East Lambton Eagles C2
Feb 18
5:30P
Dorchester Dragons C2St. Thomas Jr Stars B1
Feb 19
5:30P
East Lambton Eagles C8St. Thomas Jr Stars B0
Feb 20
9:00P
St. Thomas Jr Stars B2Dorchester Dragons C7
Feb 20
9:30P
Strathroy Jr. Rockets C3South Kent Lightning C3
Feb 24
9:30P
South Kent Lightning C2East Lambton Eagles C4
Feb 25
4:20P
East Lambton Eagles C1South Kent Lightning C0
Feb 25
8:00P
Strathroy Jr. Rockets C6St. Thomas Jr Stars B0
Feb 26
5:20P
East Lambton Eagles C7Strathroy Jr. Rockets C2
Mar 02
8:30P
St. Thomas Jr Stars B1South Kent Lightning C7
Mar 04
5:30P
South Kent Lightning C7St. Thomas Jr Stars B0
Mar 04
5:30P
Dorchester Dragons C2Strathroy Jr. Rockets C2
Mar 05
10:00A
Dorchester Dragons C1East Lambton Eagles C5
Mar 05
4:25P
South Kent Lightning C2Strathroy Jr. Rockets C1
Mar 06
9:00P
East Lambton Eagles C8Dorchester Dragons C4
Feb 01-Mar 06
Tier 2 Pool B

2nd vs 5th vs 8th vs 11th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Ilderton Jets C751111
Lucan Irish C74219
Lambton Shores Predators C63306
Mt. Brydges Cougars C60600
DateVisitorHome
Feb 07
8:00P
Mt. Brydges Cougars C0Lucan Irish C5
Feb 09
9:30P
Mt. Brydges Cougars C0Ilderton Jets C2
Feb 10
9:00P
Ilderton Jets C6Lambton Shores Predators C3
Feb 16
8:00P
Lambton Shores Predators C9Mt. Brydges Cougars C0
Feb 17
8:30P
Lucan Irish C2Lambton Shores Predators C3
Feb 18
6:00P
Ilderton Jets C1Lucan Irish C2
Feb 23
8:00P
Lucan Irish C3Mt. Brydges Cougars C1
Feb 23
9:30P
Lambton Shores Predators C2Ilderton Jets C3
Feb 24
8:45P
Mt. Brydges Cougars C1Lambton Shores Predators C6
Feb 25
6:00P
Lambton Shores Predators C1Lucan Irish C5
Mar 02
9:30P
Lucan Irish C4Ilderton Jets C4
Mar 04
7:00P
Ilderton Jets C5Mt. Brydges Cougars C0
Mar 06
8:35P
Ilderton Jets C2Lucan Irish C1
Feb 01-Mar 08
Tier 2 Pool C

3rd vs 6th vs 9th vs 12th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
South Huron Sabres C761012
Wallaceburg Lakers C752010
Petrolia Oilers C62404
Dresden Jr. Kings D60600
DateVisitorHome
Feb 10
8:30P
Dresden Jr. Kings D5Wallaceburg Lakers C7
Feb 11
6:00P
Petrolia Oilers C5Dresden Jr. Kings D3
Feb 15
8:45P
Petrolia Oilers C2South Huron Sabres C4
Feb 18
9:10P
Dresden Jr. Kings D2Petrolia Oilers C5
Feb 20
7:40P
Wallaceburg Lakers C6Petrolia Oilers C2
Feb 24
8:30P
South Huron Sabres C3Wallaceburg Lakers C1
Feb 25
4:30P
Wallaceburg Lakers C5Dresden Jr. Kings D2
Feb 25
9:10P
South Huron Sabres C10Petrolia Oilers C0
Mar 04
4:30P
South Huron Sabres C5Dresden Jr. Kings D4
Mar 04
8:30P
Petrolia Oilers C1Wallaceburg Lakers C5
Mar 05
9:00P
Wallaceburg Lakers C3South Huron Sabres C1
Mar 06
9:00P
Dresden Jr. Kings D0South Huron Sabres C7
Mar 08
9:15P
Wallaceburg Lakers C0South Huron Sabres C1
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool D 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles C22004
Lucan Irish C20200
DateVisitorHome
Mar 10
9:30P
Lucan Irish C1East Lambton Eagles C5
Mar 19
7:30P
East Lambton Eagles C4Lucan Irish C3
   
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool E 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool C - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

TeamGPWLTPts
Ilderton Jets C31024
Wallaceburg Lakers C30122
DateVisitorHome
Mar 09
9:30P
Wallaceburg Lakers C2Ilderton Jets C2
Mar 20
9:30P
Ilderton Jets C3Wallaceburg Lakers C1
Mar 22
7:05P
Wallaceburg Lakers C2Ilderton Jets C2
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool F 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool C vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

TeamGPWLTPts
South Huron Sabres C32015
South Kent Lightning C30211
DateVisitorHome
Mar 19
4:45P
South Kent Lightning C1South Huron Sabres C1
Mar 20
9:20P
South Huron Sabres C5South Kent Lightning C3
Mar 22
8:45P
South Kent Lightning C1South Huron Sabres C3

U18 Tier 3 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 06
Tier 1 Pool A

1st vs 3rd vs 5th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles D640210
West Lorne Comets D63128
Wallaceburg Lakers D60600
DateVisitorHome
Feb 06
9:30P
Wallaceburg Lakers D3East Lambton Eagles D6
Feb 12
2:00P
Wallaceburg Lakers D2West Lorne Comets D7
Feb 17
9:00P
West Lorne Comets D4Wallaceburg Lakers D1
Feb 19
2:00P
East Lambton Eagles D2West Lorne Comets D2
Feb 20
9:30P
West Lorne Comets D3East Lambton Eagles D3
Feb 25
8:30P
East Lambton Eagles D3Wallaceburg Lakers D1
Feb 28
8:30P
East Lambton Eagles D3West Lorne Comets D0
Mar 05
5:20P
Wallaceburg Lakers D2East Lambton Eagles D9
Mar 06
9:30P
West Lorne Comets D3Wallaceburg Lakers D0
Feb 01-Mar 06
Tier 3 Pool B

2nd vs 4th vs 6th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Ilderton Jets D63217
South Huron Sabres D63306
Mooretown Jr. Flags C62315
DateVisitorHome
Feb 05
7:35P
Ilderton Jets D3South Huron Sabres D1
Feb 06
9:30P
Mooretown Jr. Flags C0Ilderton Jets D4
Feb 10
9:10P
Ilderton Jets D4Mooretown Jr. Flags C1
Feb 13
9:30P
Mooretown Jr. Flags C0Ilderton Jets D0
Feb 17
7:40P
South Huron Sabres D2Mooretown Jr. Flags C4
Feb 19
7:35P
Mooretown Jr. Flags C3South Huron Sabres D1
Mar 03
7:30P
South Huron Sabres D5Ilderton Jets D0
Mar 04
4:15P
South Huron Sabres D5Mooretown Jr. Flags C2
Mar 05
7:35P
Ilderton Jets D0South Huron Sabres D2
Feb 26-Mar 22
Tier 3 Pool C 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Windsor

TeamGPWLTPts
South Huron Sabres D22004
East Lambton Eagles D20200
DateVisitorHome
Mar 09
9:30P
South Huron Sabres D3East Lambton Eagles D0
Mar 19
6:10P
East Lambton Eagles D2South Huron Sabres D3
   
Feb 26-Mar 22
Tier 3 Pool D 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Windsor

TeamGPWLTPts
West Lorne Comets D22004
Ilderton Jets D20200
DateVisitorHome
Mar 19
2:00P
Ilderton Jets D1West Lorne Comets D3
Mar 20
9:30P
West Lorne Comets D2Ilderton Jets D0
   

U18 Shamrock League Playoffs
Mar 01-Apr 01
Tier 1 SHL Championship
TeamGPWLTPts
Lambeth Lancers B 121013
St. Marys Rock B 220111
DateVisitorHome
Mar 24
9:45P
St. Marys Rock B2Lambeth Lancers B2
Mar 25
7:00P
Lambeth Lancers B6St. Marys Rock B5
   
Mar 01-Apr 01
Tier 2 SHL Pool A

RR - 1st vs 2nd vs 3rd vs 4th vs 5th - Top 2 Teams Advance to Championship

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators C 142026
Dresden Jr. Kings D 442026
Dorchester Dragons C 242115
Petrolia Oilers C 341213
St. Thomas Jr Stars B 540400
DateVisitorHome
Mar 11
4:30P
St. Thomas Jr Stars B1Dresden Jr. Kings D7
Mar 18
4:50P
St. Thomas Jr Stars B5Petrolia Oilers C7
Mar 19
8:45P
Petrolia Oilers C1Lambton Shores Predators C8
Mar 20
9:00P
Dorchester Dragons C5St. Thomas Jr Stars B2
Mar 22
9:20P
Dresden Jr. Kings D2Petrolia Oilers C2
Mar 23
8:30P
Petrolia Oilers C2Dorchester Dragons C5
Mar 24
8:45P
Dorchester Dragons C4Lambton Shores Predators C4
Mar 25
4:30P
Lambton Shores Predators C6Dresden Jr. Kings D6
Mar 26
7:30P
Dresden Jr. Kings D3Dorchester Dragons C1
Mar 27
9:30P
Lambton Shores Predators C8St. Thomas Jr Stars B2
Mar 01-Apr 01
Tier 2 SHL Championship

1st vs 2nd

DateVisitorHome
Apr 01
6:45P
Dresden Jr. Kings D0Lambton Shores Predators C4
Mar 01-Apr 01
Tier 3 SHL Pool A

RR - 1st Tier 3 vs 2nd Tier 3 vs 6th Tier 2 - Winners Advance to Championship

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars C 322004
Mooretown Jr. Flags C 121102
Wallaceburg Lakers D 220200
DateVisitorHome
Mar 10
8:30P
Mooretown Jr. Flags C4Wallaceburg Lakers D2
Mar 21
9:10P
Mt. Brydges Cougars C3Mooretown Jr. Flags C1
Mar 23
8:00P
Wallaceburg Lakers D2Mt. Brydges Cougars C4
Mar 01-Apr 01
Tier 3 SHL Championship

1st vs 2nd

DateVisitorHome
Mar 26
6:45P
Mooretown Jr. Flags C0Mt. Brydges Cougars C3

Game Data Last Updated: Apr 12, 2:12 AM, Next Update: Apr 22, 2:12 AM