U13, 2022-2023 (Shamrock Hockey League)

PrintAll U13 Standings
Jump To:
U13 Regular Season
B
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181701350.9728520+650.81010-0-0W17
181440280.77810358+450.6409-1-0W1
18783170.4725270-180.4263-5-2T2
18783170.4724042-20.4883-6-1W3
18792160.4446455+90.5384-5-1T1
18693150.4174864-160.4294-5-1L1
183114100.2783664-280.3601-7-2L4
18113460.1672782-550.2481-7-2T1
C
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
191810360.94716127+1340.8569-1-0L1
191531310.81614933+1160.8199-1-0W6
201550300.75016350+1130.7656-4-0L1
201352280.70010250+520.6718-1-1W5
201352280.70010252+500.6627-2-1W2
191261250.65811052+580.6796-4-0W4
201172240.6008063+170.5597-2-1W5
191180220.57967106-390.3875-5-0L1
198101170.4475268-160.4335-4-1T1
206104160.4004988-390.3583-4-3W2
197111150.395747400.5002-7-1L6
207121150.37546109-630.2975-5-0W5
197120140.36854106-520.3385-5-0L2
196121130.34257119-620.3243-7-0L4
194114120.3164364-210.4023-4-3T1
195140100.26355127-720.3021-9-0L7
20215370.17527131-1040.1712-7-1L5
20316170.17532104-720.2351-8-1L2
D
Oct 07, 2022-Feb 01, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181701350.97211522+930.83910-0-0W17
191072220.57911262+500.6445-4-1L1
18981190.5284753-60.4707-3-0L1
199100180.4747476-20.4935-5-0L2
187101150.4175587-320.3873-7-0L2
18017110.02818121-1030.1290-9-1T1

U13 Tier 1 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 06
Tier 1 Pool A

H&H - 1st vs 3rd vs 5th vs 7th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars B660012
Mooretown Jr. Flags B63217
Strathroy Jr. Rockets B62315
St. Marys Rock B60600
DateVisitorHome
Feb 06
7:05P
Mooretown Jr. Flags B1Mt. Brydges Cougars B7
Feb 07
7:00P
Mt. Brydges Cougars B6Strathroy Jr. Rockets B0
Feb 08
6:00P
Mooretown Jr. Flags B8St. Marys Rock B3
Feb 11
2:45P
St. Marys Rock B1Mooretown Jr. Flags B7
Feb 13
7:05P
St. Marys Rock B2Mt. Brydges Cougars B6
Feb 14
7:05P
Strathroy Jr. Rockets B2Mt. Brydges Cougars B3
Feb 15
6:00P
Mt. Brydges Cougars B4St. Marys Rock B2
Feb 18
4:45P
Mooretown Jr. Flags B2Strathroy Jr. Rockets B2
Feb 25
2:50P
Mt. Brydges Cougars B5Mooretown Jr. Flags B2
Feb 28
7:00P
St. Marys Rock B4Strathroy Jr. Rockets B6
Mar 01
6:00P
Strathroy Jr. Rockets B3St. Marys Rock B2
Mar 05
3:40P
Strathroy Jr. Rockets B2Mooretown Jr. Flags B4
Feb 01-Mar 06
Tier 1 Pool B

H&H - 2nd vs 4th vs 6th vs 8th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Lambeth Lancers B660012
Petrolia Oilers B63306
St. Thomas Jr Stars B62404
Dorchester Dragons B61502
DateVisitorHome
Feb 09
7:10P
Petrolia Oilers B1Dorchester Dragons B3
Feb 11
1:00P
Dorchester Dragons B3St. Thomas Jr Stars B4
Feb 12
4:10P
St. Thomas Jr Stars B0Petrolia Oilers B2
Feb 13
7:30P
Dorchester Dragons B1Lambeth Lancers B3
Feb 16
7:10P
Lambeth Lancers B6Dorchester Dragons B4
Feb 17
7:00P
Petrolia Oilers B2Lambeth Lancers B5
Feb 18
1:00P
Lambeth Lancers B7St. Thomas Jr Stars B1
Feb 18
4:40P
Dorchester Dragons B2Petrolia Oilers B6
Feb 23
7:10P
St. Thomas Jr Stars B3Dorchester Dragons B2
Feb 24
7:15P
St. Thomas Jr Stars B1Lambeth Lancers B4
Feb 25
4:40P
Lambeth Lancers B6Petrolia Oilers B1
Mar 04
1:00P
Petrolia Oilers B4St. Thomas Jr Stars B1
Feb 26-Mar 22
Tier 1 Pool C 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars B22004
Petrolia Oilers B20200
DateVisitorHome
Mar 19
7:00P
Petrolia Oilers B0Mt. Brydges Cougars B1
Mar 20
7:30P
Mt. Brydges Cougars B3Petrolia Oilers B1
   
Feb 26-Mar 22
Tier 1 Pool D 4pt Series

Qualifier Round - Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

TeamGPWLTPts
Lambeth Lancers B32104
Mooretown Jr. Flags B31202
DateVisitorHome
Mar 10
7:00P
Mooretown Jr. Flags B3Lambeth Lancers B2
Mar 21
6:25P
Lambeth Lancers B4Mooretown Jr. Flags B0
Mar 22
7:00P
Mooretown Jr. Flags B1Lambeth Lancers B5

U13 Tier 2 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 08
Tier 2 Pool A

1st vs 4th vs 7th vs 10th vs 13th -Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles C870115
South Huron Sabres C861113
St. Thomas Jr Stars C84408
Lucan Irish C71602
Mooretown Jr. Flags C70700
DateVisitorHome
Feb 04
3:15P
St. Thomas Jr Stars C4Lucan Irish C1
Feb 05
4:10P
Mooretown Jr. Flags C0East Lambton Eagles C16
Feb 08
6:10P
Lucan Irish C1South Huron Sabres C5
Feb 11
1:30P
East Lambton Eagles C4St. Thomas Jr Stars C0
Feb 14
7:00P
St. Thomas Jr Stars C0South Huron Sabres C7
Feb 14
8:15P
East Lambton Eagles C13Lucan Irish C1
Feb 15
6:10P
Mooretown Jr. Flags C1South Huron Sabres C14
Feb 18
3:15P
South Huron Sabres C11Lucan Irish C0
Feb 21
6:40P
South Huron Sabres C14Mooretown Jr. Flags C0
Feb 25
1:30P
Lucan Irish C1St. Thomas Jr Stars C4
Feb 25
1:35P
East Lambton Eagles C20Mooretown Jr. Flags C0
Feb 26
12:30P
St. Thomas Jr Stars C7Mooretown Jr. Flags C3
Feb 26
4:10P
South Huron Sabres C1East Lambton Eagles C7
Feb 28
6:40P
Lucan Irish C9Mooretown Jr. Flags C2
Feb 28
8:30P
East Lambton Eagles C3South Huron Sabres C3
Mar 02
7:30P
St. Thomas Jr Stars C0East Lambton Eagles C14
Mar 04
1:30P
Mooretown Jr. Flags C3St. Thomas Jr Stars C6
Mar 05
4:10P
Lucan Irish C4East Lambton Eagles C10
Mar 05
5:30P
South Huron Sabres C8St. Thomas Jr Stars C1
Feb 01-Mar 07
Tier 2 Pool B

2nd vs 5th vs 8th vs 11 vs 14th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators C880016
South Kent Lightning C853010
Wallaceburg Lakers C84408
Mt. Brydges Cougars C82604
Strathroy Jr. Rockets C81702
DateVisitorHome
Feb 05
4:05P
South Kent Lightning C7Strathroy Jr. Rockets C0
Feb 07
6:30P
Mt. Brydges Cougars C2Strathroy Jr. Rockets C4
Feb 08
8:10P
Wallaceburg Lakers C3South Kent Lightning C4
Feb 09
6:30P
Lambton Shores Predators C9Mt. Brydges Cougars C1
Feb 10
7:45P
South Kent Lightning C0Lambton Shores Predators C11
Feb 11
5:40P
South Kent Lightning C3Wallaceburg Lakers C4
Feb 14
7:35P
Wallaceburg Lakers C4Strathroy Jr. Rockets C0
Feb 15
8:10P
Strathroy Jr. Rockets C1South Kent Lightning C6
Feb 18
6:15P
Strathroy Jr. Rockets C0Lambton Shores Predators C10
Feb 20
7:05P
Strathroy Jr. Rockets C0Mt. Brydges Cougars C6
Feb 21
7:05P
Wallaceburg Lakers C5Mt. Brydges Cougars C2
Feb 25
5:40P
Mt. Brydges Cougars C5Wallaceburg Lakers C1
Feb 26
4:45P
Mt. Brydges Cougars C0Lambton Shores Predators C10
Feb 28
7:05P
South Kent Lightning C4Mt. Brydges Cougars C1
Mar 01
8:10P
Mt. Brydges Cougars C2South Kent Lightning C3
Mar 02
7:10P
Lambton Shores Predators C7South Kent Lightning C1
Mar 04
5:15P
Wallaceburg Lakers C2Lambton Shores Predators C16
Mar 05
7:00P
Lambton Shores Predators C13Strathroy Jr. Rockets C0
Mar 06
6:50P
Strathroy Jr. Rockets C3Wallaceburg Lakers C9
Mar 07
7:40P
Lambton Shores Predators C9Wallaceburg Lakers C1
Feb 01-Mar 06
Tier 2 Pool C

3rd vs 6th vs 9th vs 12th vs 15th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
North Middlesex Jr. Stars C880016
Dresden Jr. Kings D852111
Ilderton Jets C83417
Belmont Rangers C82604
Lambeth Lancers C81702
DateVisitorHome
Feb 04
2:45P
Dresden Jr. Kings D4Belmont Rangers C0
Feb 06
7:00P
Dresden Jr. Kings D4Ilderton Jets C4
Feb 08
7:00P
Ilderton Jets C2Belmont Rangers C1
Feb 10
7:00P
Belmont Rangers C5Lambeth Lancers C0
Feb 11
1:40P
North Middlesex Jr. Stars C2Dresden Jr. Kings D0
Feb 13
7:00P
North Middlesex Jr. Stars C10Ilderton Jets C1
Feb 15
7:00P
Ilderton Jets C6Lambeth Lancers C1
Feb 15
7:00P
North Middlesex Jr. Stars C13Belmont Rangers C0
Feb 16
7:00P
Belmont Rangers C0North Middlesex Jr. Stars C10
Feb 18
1:40P
Lambeth Lancers C2Dresden Jr. Kings D8
Feb 19
6:00P
Lambeth Lancers C4Ilderton Jets C1
Feb 24
6:15P
Dresden Jr. Kings D9Lambeth Lancers C2
Feb 24
8:05P
Ilderton Jets C1North Middlesex Jr. Stars C9
Feb 25
1:40P
Belmont Rangers C1Dresden Jr. Kings D7
Mar 01
7:00P
North Middlesex Jr. Stars C6Lambeth Lancers C2
Mar 02
7:00P
Belmont Rangers C2Ilderton Jets C3
Mar 04
1:40P
Ilderton Jets C1Dresden Jr. Kings D5
Mar 04
3:00P
Lambeth Lancers C2Belmont Rangers C3
Mar 05
10:45A
Lambeth Lancers C2North Middlesex Jr. Stars C13
Mar 06
6:45P
Dresden Jr. Kings D1North Middlesex Jr. Stars C6
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool D 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles C22004
South Kent Lightning C20200
DateVisitorHome
Mar 09
6:50P
South Kent Lightning C2East Lambton Eagles C10
Mar 20
8:00P
East Lambton Eagles C7South Kent Lightning C0
   
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool E 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool C - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators C22004
Dresden Jr. Kings D20200
DateVisitorHome
Mar 09
7:30P
Dresden Jr. Kings D3Lambton Shores Predators C6
Mar 18
1:40P
Lambton Shores Predators C10Dresden Jr. Kings D3
   
Feb 26-Mar 22
Tier 2 Pool F 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool C vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

TeamGPWLTPts
North Middlesex Jr. Stars C20200
South Huron Sabres C22004
DateVisitorHome
Mar 18
2:10P
South Huron Sabres C2North Middlesex Jr. Stars C0
Mar 19
2:10P
North Middlesex Jr. Stars C1South Huron Sabres C7
   

U13 Tier 3 OMHA Playdowns
Feb 01-Mar 06
Tier 3 Pool A

1st vs 3rd vs 5th vs 7th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators D870115
West Lorne Comets D83239
Wallaceburg Lakers D82248
Petrolia Oilers C81524
Dorchester Dragons C81524
DateVisitorHome
Feb 05
5:10P
Petrolia Oilers C5Dorchester Dragons C2
Feb 10
7:10P
Petrolia Oilers C1Wallaceburg Lakers D3
Feb 10
7:30P
Dorchester Dragons C3West Lorne Comets D6
Feb 12
5:10P
Wallaceburg Lakers D3Dorchester Dragons C3
Feb 13
7:40P
Wallaceburg Lakers D7Petrolia Oilers C3
Feb 17
7:30P
Wallaceburg Lakers D3West Lorne Comets D3
Feb 17
7:40P
Lambton Shores Predators D10Petrolia Oilers C0
Feb 18
5:00P
Petrolia Oilers C1Lambton Shores Predators D6
Feb 19
7:30P
West Lorne Comets D2Wallaceburg Lakers D2
Feb 24
7:10P
Dorchester Dragons C7Wallaceburg Lakers D2
Feb 24
7:30P
Lambton Shores Predators D5West Lorne Comets D2
Feb 25
5:00P
Wallaceburg Lakers D1Lambton Shores Predators D7
Feb 26
4:10P
West Lorne Comets D3Petrolia Oilers C1
Feb 26
5:10P
Lambton Shores Predators D8Dorchester Dragons C0
Feb 28
7:00P
Lambton Shores Predators D1Wallaceburg Lakers D1
Feb 28
7:30P
Petrolia Oilers C3West Lorne Comets D3
Mar 01
7:30P
Dorchester Dragons C1Lambton Shores Predators D9
Mar 04
4:00P
West Lorne Comets D0Lambton Shores Predators D7
Mar 04
8:40P
Dorchester Dragons C3Petrolia Oilers C3
Mar 05
5:10P
West Lorne Comets D4Dorchester Dragons C1
Feb 01-Mar 07
Tier 3 Pool B

2nd vs 4th vs 6th vs 8th - Top 2 Advance

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles D761012
South Huron Sabres D752010
St. Marys Rock C51402
Ilderton Jets D50500
DateVisitorHome
Feb 04
4:50P
Ilderton Jets D2East Lambton Eagles D4
Feb 06
6:00P
East Lambton Eagles D2St. Marys Rock C0
Feb 11
7:00P
St. Marys Rock C2Ilderton Jets D1
Feb 13
6:00P
South Huron Sabres D8St. Marys Rock C1
Feb 17
7:00P
East Lambton Eagles D2Ilderton Jets D0
Feb 18
4:50P
South Huron Sabres D1East Lambton Eagles D4
Feb 19
2:10P
St. Marys Rock C3South Huron Sabres D5
Feb 25
4:50P
St. Marys Rock C1East Lambton Eagles D7
Feb 25
7:00P
South Huron Sabres D9Ilderton Jets D2
Feb 26
2:10P
Ilderton Jets D2South Huron Sabres D6
Mar 04
5:45P
Ilderton Jets DSt. Marys Rock C
Mar 05
2:10P
East Lambton Eagles D1South Huron Sabres D3
Mar 07
6:00P
South Huron Sabres D3East Lambton Eagles D4
Feb 26-Mar 22
Tier 3 Pool C 4pt Series

Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7-9 Windsor

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators D22004
South Huron Sabres D20200
DateVisitorHome
Mar 19
4:45P
South Huron Sabres D1Lambton Shores Predators D11
Mar 20
8:00P
Lambton Shores Predators D8South Huron Sabres D2
   
Feb 26-Mar 22
Tier 3 Pool D 4pt Series

1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7-9 Windsor

TeamGPWLTPts
East Lambton Eagles D22004
West Lorne Comets D20200
DateVisitorHome
Mar 18
3:40P
West Lorne Comets D2East Lambton Eagles D5
Mar 21
7:30P
East Lambton Eagles D5West Lorne Comets D3
   

U13 Shamrock League Playoffs
Mar 01-Apr 02
Tier 1 SHL Pool A

RR - 1st vs 2nd vs 3rd vs 4th - Top 2 Teams Advance to Championship

TeamGPWLTPts
St. Marys Rock B 331024
Strathroy Jr. Rockets B 131113
St. Thomas Jr Stars B 231113
Dorchester Dragons B 431202
DateVisitorHome
Mar 07
7:50P
St. Thomas Jr Stars B4Strathroy Jr. Rockets B8
Mar 08
6:00P
Dorchester Dragons B1St. Marys Rock B3
Mar 09
7:00P
St. Marys Rock B3Strathroy Jr. Rockets B3
Mar 21
7:15P
St. Marys Rock B2St. Thomas Jr Stars B2
Mar 23
7:10P
Strathroy Jr. Rockets B1Dorchester Dragons B2
Mar 25
12:00P
Dorchester Dragons B5St. Thomas Jr Stars B7
Mar 01-Apr 02
Tier 1 SHL Championship

1st vs 2nd

DateVisitorHome
Mar 27
7:00P
Strathroy Jr. Rockets B1St. Marys Rock B2
Mar 01-Apr 02
Tier 2 SHL Pool A

RR - 1st vs 3rd vs 5th vs 7th vs 9th - Winner Advances to Championship

TeamGPWLTPts
Wallaceburg Lakers C 343106
Belmont Rangers C 943106
Mt. Brydges Cougars C 142115
Lucan Irish C 741213
Mooretown Jr. Flags C 540400
DateVisitorHome
Mar 08
7:30P
Mooretown Jr. Flags C1Lucan Irish C5
Mar 18
3:00P
Wallaceburg Lakers C6Belmont Rangers C4
Mar 18
6:05P
Mooretown Jr. Flags C2Mt. Brydges Cougars C6
Mar 19
4:15P
Belmont Rangers C3Lucan Irish C1
Mar 20
8:10P
Wallaceburg Lakers C1Mt. Brydges Cougars C3
Mar 22
7:00P
Mt. Brydges Cougars C2Belmont Rangers C4
Mar 22
8:00P
Lucan Irish C3Wallaceburg Lakers C6
Mar 24
8:30P
Mooretown Jr. Flags C4Wallaceburg Lakers C10
Mar 25
3:25P
Belmont Rangers C6Mooretown Jr. Flags C0
Mar 25
4:15P
Mt. Brydges Cougars C1Lucan Irish C1
Mar 01-Apr 02
Tier 2 SHL Pool B

RR - 2nd vs 4th vs 6th vs 8th - Winner Advances to Championship

TeamGPWLTPts
Ilderton Jets C 633006
St. Thomas Jr Stars C 232104
Lambeth Lancers C 431202
Strathroy Jr. Rockets C 830300
DateVisitorHome
Mar 18
7:00P
Ilderton Jets C2Lambeth Lancers C1
Mar 19
4:05P
St. Thomas Jr Stars C5Strathroy Jr. Rockets C0
Mar 21
7:00P
Lambeth Lancers C3St. Thomas Jr Stars C6
Mar 23
8:00P
Strathroy Jr. Rockets C2Ilderton Jets C5
Mar 25
1:30P
Ilderton Jets C3St. Thomas Jr Stars C2
Mar 25
7:15P
Strathroy Jr. Rockets C1Lambeth Lancers C6
Mar 01-Apr 02
Tier 2 SHL Championship

1st Pool A vs 1st Pool B

DateVisitorHome
Mar 27
8:20P
Ilderton Jets C2Wallaceburg Lakers C5
Mar 01-Apr 02
Tier 3 SHL Pool A

RR - 1st vs 2nd vs 3rd vs 4th vs 5th - Top 2 Teams Advance to Championship

TeamGPWLTPts
Wallaceburg Lakers D 144008
Dorchester Dragons C 343106
Petrolia Oilers C 541213
Ilderton Jets D 241302
St. Marys Rock C 440311
DateVisitorHome
Mar 09
7:10P
St. Marys Rock C0Dorchester Dragons C4
Mar 09
8:00P
Petrolia Oilers C4Ilderton Jets D2
Mar 10
7:10P
Ilderton Jets D2Wallaceburg Lakers D3
Mar 10
7:10P
Dorchester Dragons C6Petrolia Oilers C3
Mar 18
3:30P
Wallaceburg Lakers D3Petrolia Oilers C2
Mar 19
5:10P
Wallaceburg Lakers D3Dorchester Dragons C2
Mar 20
6:00P
Ilderton Jets D5St. Marys Rock C1
Mar 22
7:10P
Petrolia Oilers C2St. Marys Rock C2
Mar 24
7:10P
St. Marys Rock C1Wallaceburg Lakers D2
Mar 25
7:00P
Dorchester Dragons C6Ilderton Jets D4
Mar 01-Apr 01
Tier 3 SHL Championship

1st vs 2nd

DateVisitorHome
Mar 27
7:00P
Dorchester Dragons C4Wallaceburg Lakers D3

Game Data Last Updated: Feb 22, 6:00 PM, Next Update: Mar 03, 6:00 PM