U11 Atom AE, 2019-2020 (Shamrock Hockey League)

PrintAll U11 Atom AE Standings
Jump To:
U11 Atom AE Regular Season
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Mt. Brydges Cougars181611330.917110170.8669-0-1TIED 1
2East Lambton Eagles161132240.75073230.7609-1-0WON 2
3Mooretown Jr. Flags181152240.66782360.6956-3-1LOST 1
4Dorchester Dragons19865210.55376580.5674-4-2TIED 1
5South Kent Lightning14932200.71462310.6676-3-1WON 3
6Strathroy Jr. Rockets18864200.55659540.5223-4-3WON 1
7St. Thomas Jr Stars18990180.50050610.4506-4-0WON 3
8South Huron Sabres14743170.60744290.6034-3-3LOST 3
9Lambeth Lancers198101170.44754590.4786-3-1LOST 1
10St. Marys Rock185112120.33353690.4341-8-1LOST 6
11Ilderton Jets155100100.33328680.2924-6-0LOST 1
12Petrolia Oilers18115240.111181240.1270-8-2LOST 2
13Mooretown #2 Jr. Flags15015000.000231030.1830-10-0LOST 15

U11 Atom AE AE3 Playdowns

Bracket

  • Jan 05-Feb 09
    Series A

    1st vs 3rd vs 5th vs 7th Home and Home - Winner advances to Quarter Finals

    TeamGPWLTPts
    1Mt. Brydges 1660012
    2Dorchester 364208
    3Lambeth 562404
    4Petrolia 760600
    DateVisitorHome
    Jan 14
    6:00P
    Lambeth1Mt. Brydges9
    Jan 19
    5:10P
    Lambeth2Dorchester9
    Jan 21
    6:00P
    Petrolia2Mt. Brydges11
    Jan 25
    5:00P
    Mt. Brydges1Lambeth0
    Jan 26
    4:00P
    Petrolia0Dorchester4
    Jan 28
    6:00P
    Dorchester1Mt. Brydges2
    Feb 01
    6:00P
    Dorchester4Lambeth3
    Feb 02
    3:00P
    Dorchester10Petrolia1
    Feb 07
    7:00P
    Mt. Brydges2Petrolia0
    Feb 08
    5:00P
    Petrolia1Lambeth3
    Feb 09
    3:00P
    Lambeth2Petrolia0
    Feb 09
    4:00P
    Mt. Brydges7Dorchester0
  • Jan 05-Feb 09
    Series B

    2nd vs 4th vs 6th Home and Home - Winner advances to Quarter Finals

    TeamGPWLTPts
    1Mooretown 243017
    2Strathroy 441213
    3St. Marys 641302
    DateVisitorHome
    Jan 13
    6:00P
    Strathroy4St. Marys1
    Jan 22
    6:40P
    Strathroy1Mooretown3
    Jan 30
    6:00P
    St. Marys7Strathroy3
    Feb 01
    4:00P
    Mooretown4St. Marys1
    Feb 06
    6:00P
    Mooretown1Strathroy1
    Feb 08
    11:50A
    St. Marys0Mooretown8

U11 Atom AE AE4-5 Playdowns

Bracket

  • Jan 05-Feb 09
    Series A

    1st vs 5th Best of 5 - Winner Advances to Quarter Finals

    TeamGPWLTPts
    1East Lambton 133006
    2Mooretown #230300
    DateVisitorHome
    Jan 18
    7:00P
    Mooretown #20East Lambton12
    Jan 22
    6:15P
    East Lambton7Mooretown #20
    Jan 23
    7:30P
    Mooretown #21East Lambton8
  • Jan 05-Feb 09
    Series B

    2nd vs 4th Best of 5 - Winner Advances to Quarter Finals

    TeamGPWLTPts
    1Ilderton 453206
    2South Kent 252304
    DateVisitorHome
    Jan 13
    7:00P
    South Kent4Ilderton1
    Jan 17
    6:20P
    Ilderton3South Kent2
    Jan 25
    12:00P
    Ilderton1South Kent3
    Jan 26
    3:40P
    South Kent2Ilderton3
    Feb 01
    2:20P
    Ilderton2South Kent1
  • Jan 05-Feb 09
    Series C

    Winner advances to Quarters

    TeamGPWLTPts
    1Twin Centre33006
    2South Huron 330300
    DateVisitorHome
    Jan 16
    7:05P
    South Huron0Twin Centre4
    Jan 19
    1:00P
    Twin Centre3South Huron1
    Jan 25
    1:45P
    South Huron2Twin Centre4

U11 Atom AE SHL Playoffs

Bracket

  • Feb 09-Feb 24
    Quarter Finals 1

    Winner Advances to Pool A - Looser Advances to Pool B

    TeamGPWLTPts
    1Dorchester 443106
    2South Huron 841302
    DateVisitorHome
    Feb 16
    2:30P
    South Huron5Dorchester4
    Feb 18
    7:00P
    Dorchester3South Huron1
    Feb 20
    6:00P
    South Huron1Dorchester9
    Feb 22
    12:00P
    Dorchester5South Huron4
  • Feb 09-Feb 25
    Quarter Finals 2

    Winner Advances to Pool A - Looser Advances to Pool B

    TeamGPWLTPts
    1South Kent 543017
    2Strathroy 640311
    DateVisitorHome
    Feb 14
    6:15P
    South Kent4Strathroy3
    Feb 15
    2:20P
    Strathroy2South Kent2
    Feb 20
    7:00P
    South Kent4Strathroy2
    Feb 22
    2:20P
    Strathroy3South Kent4
  • Feb 09-Feb 25
    Quarter Finals 3

    Winner Advances to Pool B - Looser Advances to Pool C

    TeamGPWLTPts
    1Lambeth 933006
    2Mooretown #2 1330300
    DateVisitorHome
    Feb 18
    6:30P
    Mooretown #22Lambeth8
    Feb 19
    7:55P
    Lambeth8Mooretown #21
    Feb 20
    6:20P
    Lambeth10Mooretown #22
  • Feb 09-Feb 25
    Quarter Finals 4

    Winner Advances to Pool B - Looser Advances to Pool C

    TeamGPWLTPts
    1St. Marys 1033006
    2Petrolia 1230300
    DateVisitorHome
    Feb 14
    6:45P
    Petrolia0St. Marys9
    Feb 16
    3:00P
    St. Marys4Petrolia0
    Feb 19
    6:45P
    Petrolia1St. Marys2
  • Feb 23-Mar 10
    Pool A Semi-Finals 1

    Winner Advances to Finals

    TeamGPWLTPts
    1Mooretown43106
    2St. Thomas41302
    DateVisitorHome
    Feb 29
    11:50A
    St. Thomas3Mooretown2
    Mar 01
    5:45P
    Mooretown5St. Thomas0
    Mar 04
    6:20P
    St. Thomas2Mooretown6
    Mar 06
    6:15P
    Mooretown3St. Thomas0
  • Feb 23-Mar 10
    Pool A Semi-Finals 2

    Winner Advances to Finals

    TeamGPWLTPts
    1South Kent53206
    2Dorchester52304
    DateVisitorHome
    Feb 29
    2:20P
    Dorchester2South Kent4
    Mar 01
    4:00P
    South Kent1Dorchester3
    Mar 02
    7:30P
    Dorchester4South Kent2
    Mar 07
    12:00P
    South Kent3Dorchester2
    Mar 09
    5:50P
    South Kent5Dorchester4
  • Mar 01-Mar 31
    Pool A Finals

    Winner SF1 vs Winner SF2

    TeamGPWLTPts
    1South Kent11002
    2Mooretown10100
    DateVisitorHome
    Mar 11
    6:40P
    South Kent4Mooretown0
       
       
  • Feb 23-Mar 10
    Pool B Semi-Finals 1

    Winner Advances to Finals

    TeamGPWLTPts
    1Strathroy43106
    2St. Marys41302
    DateVisitorHome
    Feb 29
    1:40P
    St. Marys0Strathroy4
    Mar 02
    6:00P
    Strathroy3St. Marys1
    Mar 06
    6:00P
    St. Marys3Strathroy0
    Mar 07
    4:00P
    Strathroy2St. Marys1
  • Feb 23-Mar 10
    Pool B Semi-Finals 2

    Winner Advances to Finals

    TeamGPWLTPts
    1South Huron33006
    2Lambeth30300
    DateVisitorHome
    Feb 29
    6:00P
    South Huron3Lambeth0
    Mar 01
    1:00P
    Lambeth1South Huron2
    Mar 05
    7:00P
    Lambeth3South Huron4
  • Feb 23-Mar 31
    Pool B Finals

    Winner SF1 vs Winner SF2

    TeamGPWLTPts
    1South Huron11002
    2Strathroy10100
    DateVisitorHome
    Mar 10
    6:45P
    South Huron3Strathroy2
       
       
  • Feb 23-Mar 10
    Pool C Semi-Finals

    H&H - Top 2 Advance to Finals

    TeamGPWLTPts
    1Petrolia43106
    2Ilderton42115
    3Mooretown #240311
    DateVisitorHome
    Feb 27
    6:00P
    Mooretown #21Ilderton4
    Feb 29
    1:05P
    Ilderton2Mooretown #22
    Mar 01
    3:00P
    Mooretown #21Petrolia5
    Mar 07
    1:05P
    Petrolia3Mooretown #22
    Mar 08
    3:00P
    Ilderton1Petrolia2
    Mar 09
    7:00P
    Petrolia3Ilderton4
  • Mar 01-Mar 31
    Pool C Finals
    TeamGPWLTPts
    1Ilderton00000
    1Petrolia00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Game Data Last Updated: Jan 26, 4:06 AM, Next Update: Feb 05, 4:06 AM
View Another Group
Printed from shamrockhockeyleague.ca on Wednesday, January 27, 2021 at 2:34 AM