ATOM, 2018-2019 (Shamrock Hockey League)

PrintAtom SHL Playoffs Standings
Jump To:
Feb 10-Feb 26
Series A

Winner to Pool A, 2nd to Pool B

TeamGPWLTPts
Dorchester Dragons 733006
Southwest Bullets 1330300
DateVisitorHome
Feb 17
5:10P
Southwest Bullets0Dorchester Dragons5
Feb 19
6:00P
Dorchester Dragons9Southwest Bullets1
Feb 21
7:10P
Southwest Bullets0Dorchester Dragons5
Feb 10-Feb 26
Series B

Winner to Pool A, 2nd to Pool B (4pt)

TeamGPWLTPts
Mt. Brydges Cougars 932104
Wallaceburg Lakers 1231202
DateVisitorHome
Feb 18
6:00P
Wallaceburg Lakers1Mt. Brydges Cougars4
Feb 19
6:40P
Mt. Brydges Cougars4Wallaceburg Lakers5
Feb 23
11:00A
Wallaceburg Lakers2Mt. Brydges Cougars4
Feb 10-Feb 26
Series C

Winner to Pool A, 2nd to Pool B

TeamGPWLTPts
Strathroy Jr. Rockets 1033006
North Middlesex Jr. Stars 1130300
DateVisitorHome
Feb 15
7:05P
Strathroy Jr. Rockets3North Middlesex Jr. Stars2
Feb 19
6:00P
North Middlesex Jr. Stars0Strathroy Jr. Rockets10
Feb 22
7:05P
Strathroy Jr. Rockets7North Middlesex Jr. Stars1
Feb 10-Feb 27
Series D

Winner to Pool B, 2nd to Pool C

TeamGPWLTPts
South Kent Lightning 1433006
Petrolia Oilers 1930300
DateVisitorHome
Feb 16
3:40P
Petrolia Oilers1South Kent Lightning4
Feb 17
3:00P
South Kent Lightning3Petrolia Oilers2
Feb 19
7:00P
Petrolia Oilers1South Kent Lightning7
Feb 10-Feb 26
Series E

Winner to Pool B, 2nd to Pool C

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators 1533006
Port Stanley Jr. Sailors 1830300
DateVisitorHome
Feb 15
6:00P
Port Stanley Jr. Sailors2Lambton Shores Predators3
Feb 16
1:35P
Lambton Shores Predators5Port Stanley Jr. Sailors2
Feb 22
6:15P
Port Stanley Jr. Sailors0Lambton Shores Predators4
Feb 10-Feb 26
Series F

Winner to Pool B, 2nd to Pool C

TeamGPWLTPts
South Huron Sabres 1753117
Belmont Rangers 1651313
DateVisitorHome
Feb 17
6:00P
South Huron Sabres2Belmont Rangers2
Feb 19
7:00P
Belmont Rangers0South Huron Sabres3
Feb 23
1:45P
South Huron Sabres2Belmont Rangers3
Feb 24
2:10P
Belmont Rangers2South Huron Sabres3
Feb 25
6:00P
South Huron Sabres3Belmont Rangers1
Feb 24-Mar 12
Pool A Semi-Finals 1

H&H Winner Advances to Finals

TeamGPWLTPts
Dorchester Dragons43017
St. Marys Rock42204
Mt. Brydges Cougars40311
DateVisitorHome
Feb 28
7:00P
Dorchester Dragons6Mt. Brydges Cougars1
Mar 02
12:00P
St. Marys Rock4Mt. Brydges Cougars1
Mar 03
5:10P
Mt. Brydges Cougars2Dorchester Dragons2
Mar 06
6:00P
Mt. Brydges Cougars0St. Marys Rock2
Mar 10
4:00P
St. Marys Rock1Dorchester Dragons3
Mar 11
7:10P
Dorchester Dragons4St. Marys Rock2
Feb 24-Mar 12
Pool A Semi-Finals 2

H&H Winner Advances to Finals

TeamGPWLTPts
Strathroy Jr. Rockets52037
Lucan Irish51135
Lambeth Lancers40222
DateVisitorHome
Feb 26
7:05P
Lucan Irish2Strathroy Jr. Rockets2
Mar 02
2:20P
Strathroy Jr. Rockets2Lucan Irish2
Mar 05
6:30P
Lambeth Lancers1Strathroy Jr. Rockets2
Mar 08
6:00P
Strathroy Jr. Rockets3Lambeth Lancers3
Mar 09
2:20P
Lambeth Lancers4Lucan Irish4
Mar 10
3:00P
Lucan Irish3Lambeth Lancers1
Mar 18
7:30P
Strathroy Jr. Rockets5Lucan Irish2
Mar 01-Mar 31
Pool A Finals
TeamGPWLTPts
Dorchester Dragons53117
Strathroy Jr. Rockets51313
DateVisitorHome
Mar 19
6:30P
Strathroy Jr. Rockets3Dorchester Dragons2
Mar 21
7:00P
Dorchester Dragons4Strathroy Jr. Rockets0
Mar 23
2:10P
Strathroy Jr. Rockets0Dorchester Dragons3
Mar 24
3:00P
Dorchester Dragons1Strathroy Jr. Rockets1
Mar 27
6:30P
Strathroy Jr. Rockets2Dorchester Dragons6
Feb 24-Mar 12
Pool B Semi-Finals 1

H&H Winner Advances to Finals

TeamGPWLTPts
South Kent Lightning42026
North Middlesex Jr. Stars41124
Southwest Bullets40222
DateVisitorHome
Mar 01
7:05P
Southwest Bullets2North Middlesex Jr. Stars2
Mar 04
7:00P
North Middlesex Jr. Stars8Southwest Bullets2
Mar 06
7:00P
North Middlesex Jr. Stars3South Kent Lightning3
Mar 07
7:30P
Southwest Bullets2South Kent Lightning2
Mar 08
7:05P
South Kent Lightning3North Middlesex Jr. Stars0
Mar 10
4:10P
South Kent Lightning3Southwest Bullets0
Feb 24-Mar 12
Pool B Semi-Finals 2

H&H Winner Advances to Finals

TeamGPWLTPts
Lambton Shores Predators43017
South Huron Sabres41213
Wallaceburg Lakers41302
DateVisitorHome
Mar 01
6:15P
Wallaceburg Lakers2Lambton Shores Predators3
Mar 03
1:00P
Wallaceburg Lakers3South Huron Sabres2
Mar 04
7:00P
South Huron Sabres5Wallaceburg Lakers0
Mar 05
7:00P
Lambton Shores Predators4South Huron Sabres4
Mar 07
7:30P
South Huron Sabres1Lambton Shores Predators2
Mar 09
4:50P
Lambton Shores Predators4Wallaceburg Lakers3
Mar 01-Mar 31
Pool B Finals
TeamGPWLTPts
South Kent Lightning63217
Lambton Shores Predators62315
DateVisitorHome
Mar 18
7:00P
Lambton Shores Predators3South Kent Lightning4
Mar 19
7:00P
South Kent Lightning0Lambton Shores Predators1
Mar 21
7:30P
Lambton Shores Predators2South Kent Lightning2
Mar 26
7:30P
South Kent Lightning2Lambton Shores Predators1
Mar 27
7:00P
Lambton Shores Predators5South Kent Lightning0
Mar 29
7:15P
South Kent Lightning4Lambton Shores Predators3
Feb 10-Mar 12
Pool C Semi-Finals

H&H Top 2 Advance to Finals

TeamGPWLTPts
Belmont Rangers44008
Petrolia Oilers52304
Port Stanley Jr. Sailors51402
DateVisitorHome
Feb 28
7:00P
Port Stanley Jr. Sailors5Petrolia Oilers1
Mar 02
1:45P
Petrolia Oilers0Belmont Rangers3
Mar 03
7:00P
Petrolia Oilers2Port Stanley Jr. Sailors1
Mar 04
6:10P
Belmont Rangers3Petrolia Oilers1
Mar 05
7:00P
Port Stanley Jr. Sailors0Belmont Rangers7
Mar 06
6:15P
Belmont Rangers3Port Stanley Jr. Sailors1
Mar 07
7:00P
Port Stanley Jr. Sailors2Petrolia Oilers7
Mar 01-Mar 31
Pool C Finals
TeamGPWLTPts
Belmont Rangers33006
Petrolia Oilers30300
DateVisitorHome
Mar 22
6:00P
Petrolia Oilers0Belmont Rangers3
Mar 23
2:20P
Belmont Rangers2Petrolia Oilers0
Mar 24
5:00P
Petrolia Oilers3Belmont Rangers4
Game Data Last Updated: Sep 27, 3:45 AM, Next Update: Oct 07, 3:45 AM